Navštivte náš specializovaný eshop VSTOUPIT
LWZ
304
Leták
Nákres
TČ
Letáky
LWZ 70
Zelená úsporám
Stiebel Eltron
Výměník
Dům
Dům1
Čerpadlo
Vaillant1
Vaillant150
Vaillant 270.1
Vaillant 270.2

Časté dotazy k rekuperaci

Zde zveřejňujeme odpovědi na časté dotazy k rekuperaci od našich zákazníků

Lze udělat rekuperaci dodatečně?

Ano, rekuperace lze dodělat do domu dodatečně. Snažší však je instalace do rozestavěného domu. Přítomnost rekuperace v domě pak prozrazují jen vyústky. Při dodatečné montáži se z pravidla musí vzduchovody přiznat. Nebo lze instalovat decentrální rekuperaci - centrální jednotka však mívá většinou vyšší účinnost. Decentrální rekuperace je pak jednodušší na montáž.

Proč bych si měl nechat rekuperaci nechat nainstalovat právě od Vás?

Mám zkombinovat rekuperaci a teplovzdušné vytápění?

Toto řešení Vám příliš nedoporučujeme. Přídavná zařízení k rekuperaci se příliš prodraží, než aby se vyplatila v dohledné době. Pro teplovzdušné vytápění je navíc potřebný cca 5x větší průtok vzduchu. To již může být cítit a někomu je to nepříjemné. Ideální je kombinace rekuperace a elektrického topení (sálavého nebo podlahového)

Mohu si rekuperaci nainstalovat svépomocí?

Odpověď zní ano. Rekuperaci si můžete nainstalovat sami. Je ale nutný návrh od znalé osoby nebo projekt od projektanta. Potrubí rekuperace se většinou instaluje tak, že je ukryté v konstrukci domu (podhled nebo podlaha). Pokud uděláte něco špatně, oprava bude nákladná. Doporučujeme instalovat potrubí do podhledů. Snížíte riziko poškození během stavby a nehrozí zalití potrubí anhydritem, betonem apod. Závěrečné zaregulování rekuperace by měl provést technik pomocí anemometru.

Vytvořil: 2020 © Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS